czwartek, 25 lipca 2013

Wniosek o referendum do kosza

Pisałem ostatnio o grupie inicjatywnej i zbieraniu głosów w sprawie odwołania Straży Miejskiej w Czersku. Dzisiaj odbyła się sesja Rady Miasta i Gminy Czersk, gdzie głównym punktem obrad było głosowanie w sprawie przyjęcia wniosku i ogłoszenie terminu referendum:
Radni głosowali:
9 za odrzuceniem
6 za przyjęciem
1 wstrzymał się od głosu
Uzasadnienie radnych głosujących za odrzuceniem tego wniosku:
"Grupa inicjatywna dopuściła się rażących zaniedbań, gdzie według radnych doszło do naruszenia art.13 ust. 1 Ustawy o Referendum Lokalnym. Inicjatorzy powinni umieścić informację na tablicach ogłoszeń Urzędu Gminy Czersk oraz na oficjalnych stronach Urzędu Gminy www.czersk.pl oraz bip.czersk.pl. Niezgodne umieszczenie informacji gdziekolwiek, w tym na jakichkolwiek stronach internetowych. W pierwszej kolejności należy dopełnić obowiązku ustawowego i podać informacje w sposób zwyczajowo przyjęty w danej gminie" - czytamy w uzasadnieniu.

KOMENTARZ:
Grupa inicjatywna ogłosiła informację na najbardziej czytanym portalu internetowym w Czersku, czytają go wszyscy w tym i sami radni (www.wizjalokalna.pl). Zdaniem radnych to był błąd przekreślający cały wniosek czyli 1701 podpisów mieszkańców tzn. 10 % wyborców się nie liczy dla radnych. Informacja na tablicy i stronach Urzędu jest tylko ważna, bo tylko taki sposób jest zwyczajowo przyjęty w Gminie Czersk. Czyli czepiamy się tzw."pierdół" pomijając sedno sprawy, gdzie jest słuchanie głosu obywateli przez radnych. Znaczy my jesteśmy radnymi i tylko my mamy głos, reszta się nie liczy bo władza należy do nas. Dziwne myślenie w tym kraju staje się bardzo powszechne i szerzy się jak zaraza. Zwykli szarzy ludzie traktowani są jak jakiś ciemny motłoch, i zwykle potrzebni tylko w dniu wyborów. Karmieni "kiełbasą wyborczą" przez przyszłych wybrańców, którzy opowiadają pierdoły i banialuki. Liczy się dla takiego bajeranta własne dobro, dieta i co tam jeszcze da się wyciągnąć ze skarbca Urzędu. Sprawy takiego Iksińskiego taki wybraniec ludu, najczęściej ma tam gdzie używa papieru toaletowego. Zastanawiam się jak może tak być dalej i ile jeszcze można wytrzymać w tym demokratycznym kraju, żeby zachować się godnie do stanu rzeczy jaki każdy widzi z nas na co dzień. Wszyscy mamy z tego kraju wyjechać, ekonomicznie to w ogonie Europy (zarobki robotnika), ceny odwrotnie a obyczaje jak z buszu - władza,obywatel.

Andrzej Kobus

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz