środa, 3 lipca 2013

40 tysięcy


40 tysięcy złotych warte boisko

Gmina Brusy zainwestowała w latach 2010/12 w boisko w Wielkich Chełmach 40.762 zł.

- Wykonanie modernizacji płyty boiska 18.663 zł
- Nawozy na płytę boiska 1.187,98 zł
- Piłkochwyty,zadaszenia,ławki 11.000 zł
- Prace transportowe 418,20 zł
- Bramki 4.200 zł
- Prace agrotechniczne na płycie boiska 4.735 zł
- Wywóz drewna po wycince 559,65 zł

Ponadto realizowana jest inwestycja polegająca na budowie tras rowerowych, która zakończona zostanie w terminie do końca listopada br.
Korzyściami dla miejscowości Wielkie Chełmy płynącymi z realizacji w/w zadań mogą być m. in. podniesienie sprawności fizycznej mieszkańców, wzrost aktywności organizacji sportowych, rozwój bazy sportowo-rekreacyjnej oraz zwiększenie liczby turystów.
Tak brzmi oficjalny komunikat z Urzędu Gminy.

Spora suma pieniędzy została wydana na boisko i nadal moim zdaniem nie spełnia ono wymogów boiska piłkarskiego w wersji podstawowej czyli bez luksusów.Podobno wycięto drzewa i je wywieziono za 559 zł, a nadal drzewa rosną wokół boiska i przeszkadzają. Może wycięto nie te drzewa co trzeba, albo pomylono miejsce gdzie trzeba to zrobić i drwale pojechali do lasu.Wykonano modernizację płyty boiska i drzewa rosną 1 metr od linii bocznej z wyrastającymi korzeniami na boisko.Droga dojazdowa do szkoły przebiega 30 cm od narożnika boiska, gdzie wybiegając po piłkę czy wykonując rzut rożny można być potrąconym przez przejeżdżający samochód kibiców chcących obejrzeć mecz.Szerokość i długość boiska Gmina twierdzi że jest pełnowymiarowe, tak samo jak zachowane są bezpieczne odległości od przeszkód (3 metry) wokół boiska, są to wymogi bezpieczeństwa i piszą że wszystko jest w porządku.Moim zdaniem jak by tę sumę zebrano razem liczę z wykupem ziemi, wykonaniem płyty boiska z drenarką, postawieniem dwóch bramek i obsianiem trawą, w 2013 roku byłoby całkiem nowe a tak jest takie jakie jest.Korzyści z obecnych nakładów są ogromne jak wzrost aktywności organizacji sportowych oraz rozwój bazy sportowo-rekreacyjnej i tutaj się zgadzam z małym ale które brzmi:rozwój bazy rekreacyjnej tylko że dla mieszkańców w celu organizacji festynów czy zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu to wystarczy.Klub i rozgrywki ligowe to inna bajka, bo jak można nazwać to co obecnie istnieje bazą i zarazem powoduje to wzrost aktywności klubu ?! Turyści korzystając z tej bazy tylko przemkną hen w siną dal i nastąpi to od listopada br powodując zwiększenie ale zadowolenia władz Gminy Brusy i tak trzymać.

Andrzej Kobus

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz