sobota, 25 czerwca 2016

Sezon łowiecki w pełni !

Wystarczy poskładać wszystkie fakty w jedną całość, i można dojść do wniosku że rozpoczął się sezon łowiecki.Rozpoczęto polowanie, z ostrą nagonką aby ustrzelić opozycję. Wielki Łowczy Pan Burmistrz nie przebiera w środkach, ostatnio wręcz jest bardzo nadpobudliwy.Przypomnę tylko że Panowie Sawicki i Wałdoch, odważyli się skrytykować działania Burmistrza i zostali wezwani przed oblicze sądu.Nie jest dopuszczalna żadna krytyka naszych władz. Władzy która uważa się za najmądrzejszą i nieomylną oraz zarozumiałą i butną.Dużo dają do myślenia słowa Pana Burmistrza na sesji RM, jakoby Pani Osowicka wymieniała komentarze sama z sobą na jednym z lokalnych portali internetowych.Zastanawiam się na jakiej podstawie Pan Burmistrz twierdzi że to Pani Osowicka je pisała, przecież IP jest zastrzeżone. Ataki na Pana Brunkę, który pomylił się w oświadczeniu majątkowym.Fakt ten został skrzętnie wykorzystany przez Prokuraturę Rejonową w Chojnicach.Czujna ta nasza Prokuratura, strasznie czujna, tylko dlaczego jeżeli chodzi o opozycję.

Tylko patrzeć że za jakąkolwiek krytykę Najjaśniej Panującego nam Burmistrza Arseniusza Finstera panującego nam 17 lat, wszyscy będziemy karani.Zapominalskim przypomnę że Burmistrz nie przewiduje żeby ktoś go mógł zmienić, lub bardziej obrazowo zdmuchnąć.Wszyscy pójdziemy siedzieć, to będzie normalna kolej rzeczy w tym mieście.Kto ośmieli się podnieść głos, będzie musiał się liczyć z represjami.Jan Długosz pisał "Chojnice kluczem i brama Pomorza" ale to już jest nieaktualne.Panie Janie teraz można powiedzieć "Brama i klucz sprzedane w Galerii", dzięki naszym władzom. Chojnice niedługo staną się miejscem kultu dla naszego Burmistrza. Wkrótce zapewne doczekamy się zmiany nazwy Stary Rynek na Plac Burmistrza Arseniusza Finstera.Patrząc na zgubny kierunek nadawania tytułu Zasłużony Obywatel Miasta Chojnice, zostało jeszcze 15 kandydatów do tego miana. Mamy taką Radę Miasta która taki pomysł z łatwością przegłosuje, są tacy perfidni że sami sobie przyznają tytuły..Dobrze że w Chojnicach powstała OSP może ona zdoła wygasić dwa mandaty Janowskiego i Łęgowskiego, bo Wojewoda strasznie się męczy.Czym dłużej słucham linii obronny w sprawie obu Panów, przedstawianą Przez Burmistrza, jestem skłonny przyznać że miastu przyniosło to same zyski. Słuchając tego tak się wzruszyłem że wnioskuję, żeby otrzymali odszkodowanie w wysokości 1 miliona. Dajmy na to z wolnych środków lub nadwyżki budżetowej, wybitni ekonomiści w randze doktora twierdzą że nie ma różnicy.


Przyglądając się ostatniej "perełce" jaką wybudowało miasto w Parku Tysiąclecia, za bagatela 110 tysięcy złotych. Ośmielam się stwierdzić że powinien być ogłoszony nowy konkurs plastyczny "Mój pies, moja radość" jak sprzątam to co zostało z mojego psa. Psom grozi połamanie i okaleczenie, bo materiały kiepskiej jakości.Jak do tego wszystkiego dodać że nadzór nad tym placem miał członek Związku Kynologicznego to budzi zgrozę.

Polowanie trwa, psy zostały spuszczone ze smyczy ........


5 komentarzy:

 1. Znalazł się obrońca Brunki, Wałdocha, i Sawickiego, ci dwaj ostatni nie krytykowali burmistrza tylko pomawiali a to już jest zasadnicza różnica, dlatego sąd powinien ich potraktować tak jak się należy, czyli żeby wreszcie zrozumieli, że nie należy wypisywać głupot które ślina przyniesie na język panie "ładny". Po drugie nie wypisuj takich głupot, że wszyscy będą karani za krytykę burmistrza, bo już chyba nic bardziej głupiego nie mogłeś wymyślić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pan Waldek, nie chciał mnie już komentować ale nie wytrzymał.Było to silniejsze no wręcz musiał bronić swojego idola.Panie Waldku Pan się nie boi cały Ratusz za Panem stoi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Andrzeju po przeczytaniu wszystkich pańskich komentarzy stwierdzam: Pan jesteś typowym zawziętym Kaszubem, takim "bij zabij" lub jeszcze inaczej "chłop żywemu nie przepuści".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drogi internauto/internautko jestem Kaszubą. Kaszubi to naród twardy we wszystkim. Mocno religijni, mający swój język i tradycję - jestem jednym z nich.Twoja ocena że jestem zawziętym, a jaki mam być.Walczę w słusznej sprawie o moją małą OJCZYZNĘ CHOJNICE.Zależy mi,żeby się miasto rozwijało i żeby moje dzieci chciały tu zostać.Patrząc w jakim to obecnie kierunku zmierza,wyrażam swój sprzeciw jako obywatel tego miasta.Nie stoję obok, spraw które uważam za ważne.Taki jestem,nie udaje kogoś innego,jestem sobą.Czytający mają prawo również oceniać mnie, szanuję to. Pozdrawiam.

   Usuń