poniedziałek, 13 czerwca 2016

Śpiąca Radna Dąbrowska

Dzisiejsza sesja Rady Miasta Chojnice, pokazała że nie wszyscy radni orientują w tematyce danego punktu obrad.Pani Radna Renata Dąbrowska w sprawie projektów uchwał z wykonania budżetu za rok 2015, wtrąciła uwagę  stanie wody Strugi Jarcewskiej. Zastanawiam się co ma wspólnego stan wody w Strudze z budżetem Chojnic.Może Pani Radna bardziej zainteresuje się stanem swojego zapomnianego osiedla.Może zacznie bardziej monitorować stan wody deszczowej wlewającej się do piwnic i samochodów na ulicy Willowej.Podczas budowy ulicy Tucholskiej bliższe jej było zadbanie o wpis na tablicy informacyjnej, że zakaz wjazdu nie obejmuje mieszkańców oraz KONTRAHENTÓW firm na tej ulicy.Rozumiem bo sama na tej ulicy prowadzi prywatną działalność przemysłową, więc generowało to dla niej straty.Działanie w sprawie gdzie jest jedną z osób zainteresowanych, przychodzi jej łatwiej .Sprawa mglistych obietnic Pana Burmistrza o wybudowaniu Willowej oraz Ludowej w 2018 roku, nie wzbudza u niej tyle zainteresowania.Wiadomo obiecanki Pana Burmistrza na spotkaniach z mieszkańcami, nie jest informacją publiczną bo nie została wytworzona pozostaje w jego głowie.Wiem o czym piszę, bo taką odpowiedź uzyskałem z Ratusza w trybie Informacji Publicznej.Pogląd Pani Radnej w sprawie pomysłu budowy boiska na naszym osiedlu, określiła bardzo krótko "kto tam będzie chodził". Zapewne to co jest jej wystarcza,bo nazywa to boiskiem.Zielsko rosnące na wysokości pasa, oraz kopce kretów to ma być ten ideał według radnej.Budżet osiedlowo - obywatelski który jest pomyłką patrząc na potrzeby naszego osiedla. Tylko że to trzeba dostrzec, a nie być tylko śpiącą radną z naszego osiedla. Radną która się budzi w momencie obrony Straży Miejskiej bo zbliża się Referendum - wystawia jej świadectwo z paskiem.Wystawia sama nie uzyskując poparcia Zarządu Osiedla Nr 6, którego także jestem członkiem.Radnej i zarazem Przewodniczącej Osiedla Nr 6, która była bierna słysząc słowa "Na to dostajecie te 30 złotych że możecie sobie wybudować świetlicę". Najmniejszy budżet w całym mieście, najwięcej potrzeb a starczyć ma na świetlicę i boisko a może jeszcze na "deszczówkę".

Pani Radnej Dąbrowskiej bliższe są sprawy jakości wody Strugi Jarcewskiej,czyli wszystkiego tylko nie ważnych spraw swojego osiedla. Tutaj wszystko jest w porządku, tutaj jest jej bierność i przyzwolenie na marginalizację naszego osiedla. Pozostajemy bez istotnych dla nas inwestycji z budżetu miasta, które są ważne dla naszej społeczności.

Pani Radna na dzisiejszej sesji zademonstrowała 2 minutowy przerywnik reklamowy, można wykorzystać go w Promocji Regionu Chojnickiego. Z braku zajęcia na sesjach, lepsze to niż "spanie", zawsze to będzie z korzyścią dla tej miejskiej spółki.

2 komentarze:

  1. Biedny człowieku ile ty masz problemów, pewnie już od tego wszystkiego osiwiałeś?

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety nie osiwiałem,lecz wyłysiałem.

    OdpowiedzUsuń