piątek, 3 czerwca 2016

Wygaścić !

Składam wniosek o wygaszenie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Chojnice.Patrząc na obecny stan rzeczy, Komisja jest zbędna i trzeba ją zagasić. Sprawa wygaszenia mandatu Przewodniczącego RM pokazała, że nadają się tylko do odbywania wycieczek po Parku Wodnym.Zwiedzania nowych szafek, przyglądania się saunie, tylko że to mogą zrobić idąc tam prywatnie.Wszystko by robili tylko nie zajmowali się tym co ważne. Moim zdaniem podczas kontroli w Parku Wodnym brakowało mi ich wspólnej kąpieli.Komisja która nie potrafi, podjąć samodzielnej decyzji, wszędzie czując presje naszego Burmistrza i to nawet na basenie.

Pozwoliłem sobie tak samo jak Komisja i w ich klimacie zająć się ich pracą.

Uchybienia podczas kontroli w Parku Wodnym Komisji Rewizyjnej : (Brak)

1.Brak dzwonka do obwieszczania początku i końca obrad Komisji.
2.Brak ustalenia konkretnej godziny spotkania, oraz brak synchronizacji zegarków u radnych.
3.Brak oficjalnego panelu dyskusyjnego na korytarzu dla mediów pod tytułem - "Jesteś zerem".
4.Wypowiedzi z pełnymi ustami, konsumpcja ciastek.
5. Zbyt mocne eksponowanie Prezesa Park Centrum, moim zdaniem powinien klęczeć w rogu na ziarnkach grochu.
6. Brak porządku przy stole dyskusyjnym, skromny kawałek stołu dla Pana Burmistrza i brak krzesła z   lwami jest to spore zaniedbanie.
7.Brak wydzielonej bezpiecznej strefy pomiędzy Burmistrzem a jego opozycją, groziło eksplozją, której skutki mogły pogorszyć i tak marny wynik finansowy Park Centrum.
8.Brak strojów kąpielowych u radnych będących na kontroli, pamiętamy zalecenie Prezesa o zakazie noszenia "luźnych gaci" dopuszczalne tylko mocno przylegające.
9. Brak staranności w wykonywaniu czynności kontrolnych, zabrakło kąpieli w basenie, skorzystania z sauny czy noclegu w Apartamencie Brzozowym.
10. Brak asysty ratownika (kierownika) podczas przechodzenia obok głównego basenu członków Komisji.


Ostatnio na Komisji Rewizyjnej odbywającej się w Ratuszu, Pan Przewodniczący okazało się że jest nieprzygotowany. Sprawa dotyczyła wygaszenia mandatu Pana Janowskiego i pisma w tej sprawie.Nie czyta pism od Wojewody, które zostały skierowane do Rady Miasta Chojnice.Jak sam mówi oficjalnie pisma nie czytał, internetu nie otwierał 3 dni.Obecnie sprawa jest już załatwiona dzięki obecności na Komisji członka opozycji Pana Kamila Kaczmarka, który osobiście wręczył kopię pisma Przewodniczącemu Komisji.

Teraz czekamy na efekty, miejmy że będą lepsze niż w czasie kontroli basenu.

1 komentarz:

  1. W trakcie komisji padło jedno ważne zdanie. Któryś z radnych twierdził mianowicie, że nie muszą podejmować żadnej decyzji. Jak nie będą nad tym głosować - Wojewoda sam stwierdzi wygaśnięcie mandatu. Takie zachowanie dałoby powód, by domagać się "wygaszenia" całej rady....

    OdpowiedzUsuń