sobota, 16 grudnia 2023

"Rodzina Na Swoim"

Pomorskie ma nowy Program "Rodzina Na Swoim". Najbardziej promowany w komunikacji kolejowej, na terenie województwa pomorskiego. Najlepiej zrozumieć o co w tym chodzi można, korzystając z połączeń Regio z Chojnice- Tczew- Gdynia Chylonia.


Z początkiem grudnia 2023 roku, wyjeżdżając pociągiem z Chojnic 50700 o godz. 3.55 czekają nas niezapomniane wrażenia. Jeżeli szczęśliwie bez awarii, czy bez defektu dotrzemy do Tczewa na godz. 5.26, to można się okrzyknąć szczęśliwcem. Tylko że trzeba jeszcze w Tczewie zmienić peron i poczekać na Regio 55403 Smętowo - Gdynia Chylonia. W tym momencie zaczynają się mega emocje, wśród oczekujących pasażerów. Po zatrzymaniu się na peronie pociągu, trzeba wykazać się zwinnością kota aby znaleźć się w środku. Panuje w tym pociągu ścisk na miarę tego jakie panuje w Metrze w Japonii - w Tczewie brakuje "Upychaczy". Istnieje alternatywa jazdy na dachu jak w Indiach, lub jazda na zderzaku. Docierając wreszcie do Gdańska człowiek jest zrelaksowany, i z uśmiechem na twarzy idzie do pracy.

Nowy Program "Rodzina Na Swoim" polega na tym że nie ma czym jeździć, co powoduje że ludzie w kolejowym transporcie zbiorowym traktowani są jak "żywiec wieziony do rzeźni". Wiadomo że można pisać skargi, tylko że w pomorskim w transporcie kolejowym decyduje rodzina, i bardzo lubią zamiatanie pod dywan. W tej sprawie nawet Królowa Bonna, by nie pomogła. Cały ten bałagan, trwa latami a ludzie się do tego przyzwyczaili. Składy pamiętają Gierka, a najbardziej ulubiony który nosi ksywę "Kibel" EN 57 to podstawa w relacji Smętowo - Gdynia Główna. Zimą w przedziałach jest gdzieś 29 stopni, latem to samo - klasa biznesowa. Ludzie nie narzekają, byle dojechać do pracy. Pomorskie podobno koleją stoi, jest PKM i SKM - czy na tym się ta kolej kończy ?.
Jest tajemnicza Linia Kolejowa 211 Chojnice - Kościerzyna, budzi takie emocje jak Trójkąt Bermudzki.
Kursy pociągów na tej linii giną, a ktoś z uporem maniaka ją remontuje.
W obecnym rozkładzie jazdy, na tej linii jest pociąg do Gdyni Głównej. 
Tutaj uwaga 4.16 z Chojnic, przyjazd do Gdyni 6.57 - 3 minuty aby dotrzeć do pracy.
Twórca tego kursu powinien dostać Nobla.


Poniżej potwierdzenie odwołania pociągu Tczew - Chojnice 1.12.2023  R 50775


W Chojnicach przed wyborami pojawił się na Dworcu Marszałek Sejmu Pan Szymon Hołownia. Obiecywał że nie będzie wykluczenia komunikacyjnego Chojnic, aby ludzie mogli tanio i szybko dotrzeć do Trójmiasta. Obiecywał bilet miesięczny za 50 zł, normalnie szok ! Czekamy aby obietnice stały się faktem. Aby nadzieje pasażerów nie zostały zgaszone jak świecznik w Sejmie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz