piątek, 27 listopada 2020

Nagrobek 2020

 


Żyć powoli a umierać szybko. Poznałem człowieka który żyjąc w roku 2020, chciał aby zrobić mu nagrobek z wykutą  datą jego urodzin ale również z rokiem jego śmierci czyli 2020. Fizyczna śmierć kiedyś nastąpi, a on jeszcze żyjąc odszedł z tego świata. Nasze marzenia to kasa,kasa i jeszcze raz kasa, resztę sobie już kupimy.Stawianie sobie w życiu za cel bogactwo i mamonę, to tak samo jak budowanie domku z kart. Można mieć trzy domy, trzy samochody i wszystko o czym się tylko marzy. Posiadam dużo chcę mieć jeszcze więcej,  jest to wyścig w którym do mety nigdy nie dojedziemy. Modne obecnie życie singla bez żadnych zobowiązań i na ogromnym luzie. Idealne rozwiązanie dla egoistów, gdzie liczą się tylko oni a cała reszta dookoła jest bez znaczenia. Przykładów takiego pustego życia nie mającego głębszego sensu jest dużo dużo więcej. Rok 2020 słynnego Covida pokazuje jak puści w środku są ludzie. Zamknięcie ludzi w domach pokazuje, jaki głęboki lockdown jest w nas samych. Okno na świat naszych czasów internet, przybliża do świata głupoty. Coś co miało nam pomagać w naszym rozwoju, bardziej nam przeszkadza wręcz stajemy się inwalidami. Siłą człowieka jest samodzielne myślenie, a Facebook i inne robią to za nas. My tylko udostepniamy i lajkujemy, dostajemy gotowe. Żyjemy życiem "Kopiuj - Wklej" bo na swoje nie mamy pomysłu. Bardziej przeobrażamy  się w roboty, niż jesteśmy ludźmi. Na ulicy w pociągu gapimy się w telefony, i nie interesuje nas realny świat.  Słuchawki na uszy i odcinamy się, i wtedy odpływamy do świata iluzji. Mamy ogromny postęp cywilizacyjny, idący w parze z ubóstwem relacji międzyludzkich.  Średniowiecze podobno to była epoka zacofania, nic bardziej mylnego. Rozwój wewnętrzny człowieka i jego ubogacenie to jest prawdziwy postęp. Nie ważne jaka epoka, liczy się to co jest w nas samych.

Przychodzimy na świat w jakim celu, żyjemy po co ? Rodzimy się żeby umrzeć, po drodze tylko oddychamy,jemy i śpimy. Pracujemy, odpoczywamy i to wszystko czy o czymś zapomniałem. 

W życiu piękne są tylko chwile, dla których warto jednak źyć. Dla tych 5 minut w życiu warto, cała reszta życia to droga przez mękę. Droga która każdy z nas idzie, jedni mają bardziej prostą drudzy zawiłą i krętą. Jedni w życiu mają misję, inni są tylko producentami obornika. 

Nie mając nic, można być bogatym. Można mieć wszystko, a być biednym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz