wtorek, 2 lipca 2013

Turniej o Puchar Wójta

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Chojnice

Dnia 29 czerwca 2013 r (Sobota) na boisku sportowym w Ostrowitem wsi odbył się wspomniany turniej. Przed turniejem zgłosiło się 11 drużyn 10 z Gminy Chojnice i jedna z Gminy Brusy:
- Szarża Krojanty ( V liga - Awans 2013/14)
- Czarni Ostrowite ( klasa A)
- Agra Nowe Ostrowite ( klasa B - Spadek 2013/14))
- Jantar Pawłowo ( klasa B)
- Unia Klawkowo (klasa B)
- Wicher Lichnowy ( 1 miejsce Liga Gminna - Awans do klasy B w sezonie 2013/14)
- Meteor Silno (Liga Gminna)
- WKS Ciechocin (Liga Gminna)
- LZS Sławęcin (Liga Gminna)
- Brda Męcikał (2 miejsce Liga Gminna - Gmina Brusy)
- Harpun Zbeniny (Liga Gminna)
Na turniej nie dotarła drużyna Harpun Zbeniny i dlatego uczestniczyło 10 zespołów. Losowania zestawu par dokonał w tygodniu poprzedzającym Pan Wójt Zbigniew Szczepański. Mecze odbywały się na pełnowymiarowym boisku 2 x 15 minut bez przerwy w I i II rundzie systemem pucharowym (w przypadku remisu w meczu, decydowały rzuty karne po 3 lub do skutku) a przegrywający odpadał z dalszej rywalizacji i rundy finałowej, gdzie każda drużyna grała z każdą. Trzeba przyznać że pogoda dopisała tego dnia znakomicie, ciepło słonecznie na koniec z lekkim deszczem. Poniżej przedstawiam przebieg turnieju.

3 Miejsce Unia Klawkowo 0 pkt 1 - 7

Najlepszy zawodnik turnieju : Michail Sundaeev (Czarni Ostrowite)
Najlepszy bramkarz turnieju : Daniel Kępa (Agra Nowe Ostrowite)

Drużyny grały w swoich najsilniejszych składach, gdzie mecze Czarni - Szarża czy Czarni - Agra strasznie zacięte i na wysokim poziomie piłkarskim. Pozostałe mecze też nie gorsze pełne emocji i strasznie zacięte o każdą piłkę i ogromne emocje w serii rzutów karnych (4 mecze). Ogólnie turniej ten odbywa się co roku i trzeba przyznać fajna i pomysłowa impreza piłkarska w naszym rejonie - polecam. Organizatorzy GOK Chojnice i Rada Sołecka Ostrowitego.