niedziela, 14 lutego 2016

Powstanie AK

74 lata temu powstała Armia Krajowa, to dla mnie jest radosna rocznica.Dla niektórych w moim mieście godną rocznicą jest upamiętnienie wyzwolenia Chojnic przez Armię Czerwoną. Coroczne oddawanie pokłonu przez Burmistrza, poległym żołnierzom ZSRR jest dla mnie upokarzające. Mam w domu żyjącą ciotkę 91 lat rocznik 1924, potrafi nie jedno opowiedzieć o wyzwolicielach z czerwoną gwiazdą.Wniosek z tych opowieści płynie jeden, a mianowicie jeden okupant przyszedł w miejsce drugiego. Gwałcili, kradli i zabijali za drobne sprawy, byliśmy traktowani jako zdobycz wojenna.Cmentarz Armii Radzieckiej może być tam gdzie jest, mi on nie przeszkadza.Cmentarz ten jest miejscem pochówku żołnierzy i rolą miasta powinno być utrzymanie go w dobrym stanie technicznym. Dbamy o własne cmentarze, to o ten jako miasto powinniśmy zadbać. Tylko na tym rola władz naszego miasta powinna się zakończyć.Żadne celebrowanie oddawania hołdu przez władze nie powinno mieć miejsca.Jakie to było wyzwolenie, wolność odzyskaliśmy dopiero 1989 roku.Trudno mi się pogodzić z myślą że Burmistrza mojego miasta oddaje hołd Armii Czerwonej.Władze zapominają o prawdziwych bohaterach którzy byli POLAKAMI.Armia Krajowa kto im odda hołd, nie są godni.Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w 2015 roku, dlaczego Pan Burmistrz w nim nie uczestniczył. Przecież to byli Polacy walczący o WOLNĄ POLSKĘ, nie mogą być gorsi niż ruscy.
Pozdrawiam
CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE !
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM ARMII KRAJOWEJ !

5 komentarzy:

 1. Szanowny Panie lepiej napisz Pan kiedy rozwiązano AK i dlaczego ci biegający po lasach nie podporządkowali się rozkazowi za co powinni stanąć przed sądem polowym?

  MNICH

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój komentarz o tym co wyprawiali ci "bohaterowie" na terenie gminy z której Pan pochodzisz zabolał i dlatego nie został umieszczony? Gratuluję Panu takich "bohaterów" i proszę dobrze przeczytać co o nich napisałem, może wtedy przejrzy Pan na oczy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Drwienie z narodu POLSKIEGO na moim blogu nie będzie miało miejsca.Żołnierze AK są dla mnie BOHATERAMI, takich wartości będę bronił.Każdy z nas ma swoje poglądy w tym temacie,ja swoje przedstawiam na blogu.Nie ukrywam się jako anonimowy tajny agent.Krytyka z ukrycia przypisana jest ludziom tchórzliwym i bojącym się odpowiedzialności.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pisanie PRAWDY to według ciebie "drwienie z narodu Polskiego"? Wobec tego wsadź sobie ten swój blog i to popisywanie się na nim patriotyzmem w dupę, nie mam zamiaru prowadzić dyskusji z kimś takim jak ty, lub z tym podpisującym się "zero" bo jesteście na równym poziomie i to samo piszecie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Trudno jest mi przykro,że nasza dyskusja dobiegła końca raz na zawsze.Patriotyzmem się nie popisuję,radzę żebyś udał się na wykłady z empatii, ostatnio bardzo popularne w mieście.Pozdrawiam do usłyszenia wkrótce.

  OdpowiedzUsuń