sobota, 23 stycznia 2016

Nie znam nazwisk

22.01.2016 r odbyło się w Sali Obrad Urzędu Miejskiego, wręczenie Złotych Krzyży Zasługi. Odznaczeni zostali dwaj żołnierze I Dywizji Pancernej Stanisława Maczka Panowie Władysław Cupa oraz Józef Gronalewski. Wręczenia Krzyży przyznanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę dokonał minister Jan Stanisław Ciechanowski oraz płk Mirosław Demediuk.

Tego samego dnia tylko że o godz 9.00 odbyła się Konferencja Pana Burmistrza. Podczas tej konferencji wystąpił viceburmistrz Edward Pietrzyk informując dziennikarzy że o godz 14.00 odbędzie się ta wspomniana wyżej uroczystość.Pan Pietrzyk oznajmił cytuje "Wręczenia dokona urzędnik w randze ministra nie znam nazwiska".Najbardziej bulwersującym jest fakt że wiceburmistrz nie znał nawet nazwisk dwóch odznaczonych. Obaj Panowie są mieszkańcami Chojnic i są weteranami II Wojny Światowej. Urząd Miasta został poproszony o asystę w tej uroczystości, w której brał udział viceburmistrz Pietrzyk.Zapraszając na tak ważną uroczystość, żeby nie znać nazwisk odznaczonych i ministra to skandal.Ranga Krzyża Zasługi i osób odznaczonych została potraktowana lekceważąco. Miałem wrażenie słuchając zaproszenia skierowanego do dziennikarzy ustami viceburmistrza że, zaprasza na wręczenie Orderu Uśmiechu. Szanuje Order Uśmiechu ale wręczenie Złotego Krzyża Zasługi wymaga wyrażenia większego szacunku do jego rangi, a tutaj mi tego zabrakło.Trochę to smutne jak traktujemy żyjących weteranów II Wojny, których odznacza Prezydent RP. Podsumuje to krótko NIE ZNAM NAZWISK I BĘDZIE TO SKROMNA UROCZYSTOŚĆ !

Cześć i Chwała Bohaterom !
http://chojnice.tv/wideo-2169-Konferencja_prasowa_burmistrza_Arseniusza_Finstera_-_22.01.2016

Polecam fragment od 39.45.

14 komentarzy:

 1. Znowu masz problem którego ja jakoś nie widzę. Mój kolega otrzymał srebrny Krzyż Zasługi i nie trąbiono o tym w telewizji ani w radiu, nie wspomniała o tym nawet żadna gazeta, i jakoś chłop nie miał do nikogo pretensji!

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba chcesz mnie obrazić, dla mnie ranga tego Krzyża i kto go wręcza ważna. Ale najważniejsze obaj żołnierze PAN WŁADYSŁAW I JÓZEF są tutaj najważniejsi. Proszę szanuj żołnierza polskiego !

  OdpowiedzUsuń
 3. Walczyli o Polskę o Naszą Polskę ! Człowieku Bóg Honor Ojczyzna !

  OdpowiedzUsuń
 4. Może mi odpowiesz dlaczego w dzisiejszych czasach pamięta się tylko o żołnierzach Andersa natomiast w zupełne zapomnienie poszli ci żołnierze którzy przyszli ze wschodu, czy oni są dzisiaj żołnierzami wyklętymi, czy ich winą było to, że spóźnili się do armii Andersa i dlatego drogę do Polski musieli zacząć od Lenino? Czy mówienie o nich dzisiaj to takie niepoprawne politycznie, jakiej historii uczy się dzisiaj w szkołach tej prawdziwej, czy tej pisanej pod dyktando solidaruchów, jeżeli tej drugiej to współczuję młodzieży tego w jakim kraju musi się wychowywać!

  OdpowiedzUsuń
 5. Przestańcie do wszystkiego mieszać BOGA, przestańcie przy każdej okazji wycierać sobie pyski BOGIEM tak jak ci "prawi" wybrańcy narodu którzy w sejmie z ręką na sercu mówią "tak mi dopomóż Bóg", by za parę minut stanąć przed kamerami i obrzucać swoich przeciwników gównem, aby kłamać i kraść! W tym ma im pomagać BÓG, niech się nie zdziwią kiedy BÓG ich pokarze, niech się nie zdziwią, bo Pan Bóg też ma granice swojej wytrzymałości!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja sobie Bogiem pyska nie wycieram i mi on nie przeszkadza.Zapytaj żołnierzy co znaczy BÓG HONOR OJCZYZNA to Ci może to wytłumaczą.Jest to dewiza Wojska Polskiego oznacza oznacza wierność państwu.Nie jestem pewien jakby zareagowali, jakbyś im powiedział żeby "Bogiem sobie pyskiem nie wycierali"Ale widząc co tu napisałeś, chyba nie byłbyś w stanie zrozumieć dla Ciebie byłoby to za trudne.Nie wiem czy zauważyłeś tematem tego postu było wręczenie Krzyża Zasługi weteranom wojennym.Tematem nie były obrady Sejmu i polityka z najwyższej półki.Pisz na temat bez odbioru.

   Usuń
 6. Zgadzam się w 100% z tezą komentarza. Jak artysta Trzebiatowski otrzymywał tytuł honorowego obywatela, trąbili o tym głośno, jak składają kwiaty i znicze klękając przed pomnikiem komuszych gwałcicieli - jest wielkie wydarzenie. Ratusz jasno pokazał gdzie są jego priorytety i kto zasługuje na uhonorowanie... Wstyd panie Pietrzyk, lewacki miocie, wstyd panie Fimnster, zakłamany kmiocie...

  OdpowiedzUsuń
 7. Moje pytanie dotyczące żołnierzy LWP którzy wyzwolili Polskę nie zostało zamieszczone, czyli temat tych żołnierzy jest niepoprawny politycznie, czyli jak napisałem to oni stali się "żołnierzami wyklętymi" natomiast ci którzy jeszcze kilka lat po wojnie strzelali do żołnierzy LWP, strzelali do chłopów za to, że ośmielili się na ziemię z RR to bohaterowie według ciebie? Oni też powoływali się na Boga i nosili ryngrafy z Matką Boską więc nie pisz mi, że czegoś nie rozumiem, bo mam trochę więcej lat niż TY panie "patrioto" i trochę więcej wiem na te tematy o których napisałem ale jaśnie pan to ocenzurował!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie "Więcej niż TY" zapewne więcej pisałeś ale nie do mnie. Takich piszących z ukrycia jak Ty było wielu TW, były to bardzo popularne litery za Twoich czasów.Słynna "Łączka" na Powązkach "upamiętnia" których próbowano nawrócić na socjalizm. Twoi bohaterowie strzelali ale dopiero na sam koniec, aby dobić konającego w męczarniach i skrępowanego.Wiesz kiedy to było też po wojnie,powiedzieć Ci kto to robił czy potrafisz się domyśleć ?

   Usuń
 8. Komentarze takiego który obraża burmistrza i wiceburmistrza zamieszczasz tym samym pokazałeś kim jesteś, z niejakim MW możesz sobie rękę podać, ten sam poziom! Zapamiętaj gdyby nie ta nieszczęsna "komuna" to dzisiaj byłbyś parobkiem u PANA w Wielkich Chełmach, za młodu pasałbyś u niego krowy, skończył 4 klasy podstawówki i mieszkał w czworaku, bo akurat w tej miejscowości ludzie mają ziemię dzięki Reformie Rolnej! Więcej nie zamierzam z tobą prowadzić dyskusji i mam to w dupie czy zamieścisz ten komentarz na swoim blogu czy nie, gdyż dalsza dyskusja z osobnikiem na twoim poziomie stała się bezprzedmiotowa!

  OdpowiedzUsuń
 9. Lepsze to niż całe życie ruskim du.ę lizać. Mnogo w owym czasie takich było aktywistów którzy się za owej "komuny" się nagle wylęgli. Najczęściej awansowały pucybuty i stajenni którym wszystko śmierdziało oprócz komuny.Najlepszy materiał w owym czasie na utrwalaczy władzy ludowej w strukturach UB. Nie musieli się szczególnie wyróżniać w swojej nowej robocie inteligencją, wystarczyło ślepe oddanie i wrodzony sadyzm.Dla takich siepaczy nie liczyło się winny czy nie winny tylko wyprawić do piachu.Ciekawe dlaczego komunizm kojarzy się z kolorem czerwonym.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zastanawia mnie jedno, dlaczego się nie ujawnisz - brak Ci odwagi ? Piszesz takie odważne komentarze,ale niestety z ukrycia i w plecy bo tak najłatwiej i wygodnie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nikt ci nie każe lizać dupy Ruskim wystarczy, że od lat liżesz dupy solidaruchom!

  OdpowiedzUsuń
 12. @samuraj40 proszę nie trudzić się na dyskusje z tym internetowym trollem. Ten nienawistnik, pluje jadem, gnoi, bo jak podejrzewam ma zapłacone za ten proceder. Nigdy nie napisze nic pozytywnego, bo nie ma tego w kontrakcie. Swoją nienawiść, płatną czy też nie, przenosi na Pana blog. Podejrzewam, że na inne też próbuje. Cenzurą może straszyć ,ale wystarczy spojrzeć co robi w temacie http://chojnice24.pl/artykul/21926/chojniczanie-ze-zlotym-krzyzem-zaslugi/ Same minusy w nie pasujących mu komentarzach. Ile zawziętości trzeba mieć w sobie, żeby tak tyranizować i klikać namiętnie w klawiaturę? Jego jednostka centralna musi nosić na sobie ślady jego bezsilnej złości. Ten nienawistnik dla mnie posiada wszystkie cechy dręczyciela, które były cenione w zbrodniczych organizacjach politycznych jak NKWD i gestapo, jednak na publicznych portalach i blogach w XXI wieku nie powinno być dla nich miejsca. Jego anonimowość za którą tchórzliwie się kryje daje mu poczucie bezpieczeństwa. Trolla się nie dokarmia, tylko wyprowadza kopniakami z wirtualnej rzeczywistości. / Antyujadacz

  OdpowiedzUsuń