wtorek, 19 stycznia 2016

Nad dworcem

Ul. Nad Dworcem wkrótce ma stać się nowym dworcem autobusowym. Dwa budynki mają zostać wyburzone a mieszkańcy będą musieli się wyprowadzić.Obiecano im wtedy pieniądze na ich wykup są zagwarantowane, żeby mogą już sobie szukać nowego lokum.Mieszkańcy w tym czasie nie próżnowali, podpisali umowy i wpłacili zaliczki na zakup nowych mieszkań.Zgodnie z ostatnią zapowiedzią Burmistrza,wykup mieszkań ul. Nad Dworcem może nastąpi w drugiej połowie kwietnia. Urząd Marszałkowski rozpisuje konkurs na unijną dotację pod koniec marca i aby otrzymać 85 % zwrotu wykupu Urząd Miejski w Chojnicach musi dotrzymać tego terminu.Tylko że obecnie powstał problem dla mieszkańców którzy zgodnie z umowami muszą teraz dokonać rozliczenia z właścicielami od których chcą kupić mieszkanie lub działkę.Dziwić może fakt że taka armia urzędników ratusza, nie mogła przewidzieć że dojdzie to takiej sytuacji z pieniędzmi na wykup, a szczególnie z terminem który w tej sprawie jest najważniejszy.Mieszkańcy podpisując umowy na nowe mieszkania, też muszą dotrzymać swoich terminów do których się zobowiązali. Właściciele od których kupują zapewne także mają plany i termin zapłaty jest dla nich ważny.Obecna sytuacja że Burmistrz osobiście dzwoni i prosi aby poczekali do końca kwietnia moim zdaniem jest śmieszna.Realizując taką dużą inwestycję jak Węzeł Integracyjny można chyba przewidzieć że do takich różnych sytuacji może dojść.Powinien powstać plan zapasowy, zapewniający tym ludziom zgodnie z obietnicą wypłatę pieniędzy na wykup ich mieszkań pod przyszły dworzec.Mieszkańcy posłusznie się zgodzili na wyprowadzkę, aby miasto mogło wybudować dworzec autobusowy, a teraz na dokładkę mają cierpliwie czekać.Mają swoje plany i tutaj widać że o tym się zapomina i schodzi to na dalszy plan.Przepisy urzędnicze są najważniejsze, a los malućkich sprowadza się do jednego do czekania i zrozumienia że tak wyszło.Ludzie Ci przeżywają po raz kolejny stres związany z wykupem ich mieszkań na ul. Nad Dworcem. Pamiętam spotkania i negocjacje i przekonywanie Burmistrza, aby się zgodzili na wykup i nie blokowali budowy dworca autobusowego. Kolejny raz Burmistrz organizuje spotkania, tylko że teraz tłumaczy się z tego że nie może terminowo wykupić ich mieszkań.Tylko co tych ludzi obchodzi że miasto nie może dotrzymać danego im słowa, mają swoje życie i chcą mieć swój dom. Stary dom już sprzedali nowy chcą kupić, tylko pytanie jak mają to zrobić.Urząd Marszałkowski a Urząd Miasta Chojnice trzymają się ściśle określonych terminów, ale Urząd Miasta w relacjach z mieszkańcami Nad Dworcem o dziwo nie dotrzymuje żadnych terminów. Zgodnie z ludowym powiedzeniem " Co konia obchodzi, że wóz się przewrócił" bo może woźnica źle kieruje i jest po prostu do d.py.

3 komentarze:

 1. Z ciebie to jest normalnie alfa i omega! Jeżeli jesteś taki mądry to trzeba było startować w wyborach na burmistrza /już widzę ile byś miał głosów/ a nie tylko krytykować! Na szczęście takich jak ty można w Chojnicach policzyć na palcach obu rąk, na szczęście!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na szczęście taki ujadacz jak ty jest tylko jeden. Szczekasz na Chojnice24 , a teraz próbujesz jeszcze na blogach siać swoją nienawiść.

   @Samuraj40 - proszę z nim nie dyskutować. Taki internetowy troll nie przyjmie do wiadomości Pańskich argumentów. To płatny pachołek podpisujący się "DO PONIŻEJ!!!" , którego kloaczne wpisy zainfekowały publiczny portal. Gnoi każdego kto spróbuje coś "złego" napisać na burmistrza. Nieważne jak celne są Pana uwagi, jakie dowody Pan przedstawi, on i tak ma na celu wylanie na na Pana wiadro pomyj. Na Chojnice 24 wyzwałby Pana od najgorszych, tu zrobił to w bardziej zawoalowany sposób.
   /Antyujadacz

   Usuń
 2. Drogi internauto w wyborach nie startowałem to fakt. Kwestia ile bym otrzymał głosów może jeden, trudno to obecnie zweryfikować.Według Ciebie nie wolno mi krytykować ? jest wolność wyrażania swoich poglądów i z tego korzystam.Mam swoje zdanie na dany temat i je przedstawiam. Oceniam poczynania władzy samorządowej i nie sprowadzam swojego myślenia że jestem alfą i omegą.Uważasz że szczęściem jest że takich jak ja można policzyć na palcach obu rąk, masz prawo do takiego osądu też jasno przedstawiasz swoje poglądy.Jest jedno ale co nas wyraźnie różni,ja nie jestem anonimowy jeżeli kogoś krytykuję.

  OdpowiedzUsuń