poniedziałek, 26 stycznia 2015

Uchwała Nr.30 RM Chojnice

Nadania Tytułu Honorowego Obywatela Miasta Chojnice Panu Januszowi Jutrzence Trzebiatowskiemu.

Honor - To podstawa dla której charakterystyczne jest połączenie silnego poczucia własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady moralne,religijne lub społeczne.
Honoru nie wystarczy zadeklarować polega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnej danej społeczności. (źródło Wiikipedia)

Rodzi się pytanie jak pojmowane jest przez Urząd Miasta Chojnice słowo "Honorowy". Tytuł przyznany Uchwałą Rady Miasta w imieniu mieszkańców Chojnic, czy tylko tytuł z woli 18 Radnych i Pana Burmistrza w ich własnym.Moim zdaniem kandydatura Pana Janusza budziła wiele kontrowersji i takiego tytułu nie powinien otrzymać. Przyrównując parę lat temu zwiedzających jego Chojnicką Galerię w 3 minuty "Hołotą" dał wyraźny sygnał jak odbiera nas mieszkańców tego miasta ale nie tylko.Faktem jest że przeprosił za te słowa, ale "Hołota" i "Honorowy" jednak się wzajemnie gryzą. To że zwiedzę jego Galerię w 3 minuty licząc od otwarcia drzwi do wyjścia na zewnątrz nie świadczy w moim rozumowaniu że jestem "Hołotą". 18 radnych było jednak innego zdania, nadając mu tytuł HONOROWEGO OBYWATELA MIASTA CHOJNICE, wnioskuje z tego że przyznali rację mistrzowi. To że jest Wielkim artystą i podarował tyle wybitnych dzieł Miastu Chojnice to już można mu bez konsekwencji obrażać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz