piątek, 12 grudnia 2014

Polsko Moja Ojczyzno !

ŚP Ksiądz Jerzy Popiełuszko tak mówił:
"Na tym polega w zasadzie nasza niewola, że poddajemy się panowaniu kłamstwa, że go nie demaskujemy i nie protestujemy przeciw niemu na co dzień. Nie protestujemy, milczymy lub udajemy, że w nie wierzymy"

Stoimy biernie i patrzymy jak "stado baranów" gdzie nas zapędzą. Żyjemy w XXI wieku w świecie rozwiniętych technologii w pajęczynie internetu, wolności słowa. Nic się widać nie zmienia w ludzkim myśleniu, bo jest podobnie jak w Średniowieczu. Pan mógł wtedy zrobić z Tobą wszystko, teraz jest tak samo tylko "panowie" to nie hrabiowie czy baronowie ale dyrektorzy menadżerowie.Mamy zapisane swoje prawa obywatelskie w Konstytucji RP czy w przepisach i kodeksach, ale z nich nie korzystamy bo się boimy wszystkiego.Obawiamy się że jak "podniesiemy głowę" to nas zwolnią z pracy oddadzą pod sąd zrobią z nas życiowe zero.Co z tego że mamy rację, kto tego chce słuchać - bo biedny nigdy racji nie ma i mieć jej nie będzie.Tłuste chciwe kapitalistyczne ryje są bogate i mogą prawdę sobie kupić. Nie pytaj jak do tego doszli czy kradli oszukali ale mają i teraz to są "pany" w gwarze średniowiecznej. Co możesz Ty prawy ale biedny obywatelu RP, patrzeć i udawać że nie widzisz co się wokół Ciebie dzieje.Wybory Samorządowe 2014 r to określę jednym słowem FARSA, Ukraina potrafiła sprawnie przeprowadzić wybory mając połowę kraju objętego wojną.W naszym kraju wszędzie układy układziki grupy wspólnych interesów, afera goni aferę winnych nie ma chociaż sumy jakie giną to miliardy. Szeregowy pracownik zabierze z pracy chociażby łopatę lub ołówek to jest artykuł 52 z Kodeksu Pracy. To o taką Polskę walczyli nasi ojcowie w czasie II Wojny Światowej, po to ginęli. To o to walczył Związek Zawodowy "Solidarność" w latach 80 - tych, że prawdziwy Polak we własnym kraju to niewolnik.Kto bardziej ambitny to z tego kraju ucieka za chlebem i robi to co żaden Europejczyk w swoim kraju robić nie chce, a nasz rodak zarobi 3 razy więcej niż w Polsce.Stajemy się krajem ludzi starych, bo młodych się pozbywamy. Po co nam taka wolność niech nas zamkną w obozach jak nie chcemy walczyć o swoją godność narodową Polaka. Nie odróżniamy dobra od zła lub udajemy że jest nam z tym dobrze. Godzimy się na takie traktowanie mówiąc " co my możemy zrobić ?" ...........
Jutro rocznica jak ogłoszono Stan Wojenny w naszym kraju. Co się zmieniło w tym czasie Rządy i Premierzy i Prezydenci po za tym wracamy z powrotem do śpiewania "Ojczyznę Wolną Racz nam Wrócić Panie".
Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz