niedziela, 26 lutego 2017

Formalina Roku 2016

Po raz 13 odbyła się Formalina Roku 2016. Impreza organizowana głównie, dla włodarzy z regionu naszego powiatu.Widać tam było dwóch jegomościów, jeden gruby drugi chudy śmiało można by ich nominować w kategorii "Ćwoki 2016 Roku". Jeżeli już tam byli, można by ich nagrodzić. Przypomnę starą sprawę z wyborem stałego członka w starostwie.Wybierali go dwa razy, aż w końcu im wyszło, duża sprawa i wielki sukces.Moim zdaniem zabrakło nominacji dla Czarnej Bożeny w kategorii "Impreza 2016". Świetnie zorganizowana impreza, z wylansowanym przebojem 'Czarny Walc' - można było potańczyć.Porywająca impreza z dreszczykiem emocji do samego końca.Dziwi mnie że takiej nominacji nie było, jest to wielkie zaskoczenie na minus.Jeszcze większe moje zdziwienie brak nagrody dla basenowego z parku. Dlaczego nie stworzono dwóch nowych kategorii dla niego, tego nie wiem. Pierwsza to "Odkrycie Roku w Biznesie" druga to "Hodowca Roku 2016". W pierwszej kategorii wiadomo dlaczego - doprowadzenie do tego że nikt nie chciał wchodzić do wody. W drugiej także chyba sprawa jest jasna - stworzenie plantacji ropy błękitnej. Ogromnym rozczarowaniem jest brak "Ściema 2016/17", brak referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej. Szumne zapowiedzi spełzły na niczym, bo radni z klubu Pana z Wichrowych Wzgórz powiedzieli NIET.Słysząc to normalnie średnio rozwinięty szympans, pada w bólach ze śmiechu.

Można by tego wymieniać, dla podkreślenia rangi "Formalina Roku 2016", wybrałem tylko kilka. Gala na której było mocno czuć, drażniący zapach roztworu formaliny. Nic nowego, odgrzewane ciągle stare kotlety. Gdzie tu miejsce dla osób, których władza nie lubi, ich dokonania.Gdzie miejsce dla dokonań np. Panów Marcina Wałdocha, Kamila Kaczmarka czy Radosława Sawickiego, ale i wielu innych. Których nie wymieniłem, ale żyją i działają w naszej małej ojczyźnie.

3 komentarze:

  1. Było kilka typów całkiem na miejscu. Na pewno NIE powinien być nawet nominowany ktokolwiek, kto bierze choć złotówkę z samorządowej kasy (nie ma znaczenia w jakiej formie). Kto jest w kapitule? Najprawdopodobniej ludzie, którzy są w ten czy inny sposób powiązani z lokalnymi samorządowcami. To nie powinno tak wyglądać. Ludzie, których Pan wymienił do wyróżnienia nie biorą środków z grantów, mówią o rzeczach niewygodnych i dlatego nie ma ich w przestrzeni publicznej. Nikomu nie ujmując - nie powiem, że impreza jest niepotrzebna, ale faktycznie trąci formaliną.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wstydem to sobie anonimowe zakryj przyrodzenie. Andrzej ma rację w tym co pisze i nie mieszaj wiary i kościoła do polityki. Bo fakt uczęszczania do kościoła nie wymusza wiernego poddanstwa wobec władzy świeckiej, t bardziej słabej, gnusnej i skorumpowanej. Dlatego odpuść sobie takie tanie najazdy na Andrzeja.

    OdpowiedzUsuń