czwartek, 13 października 2016

Zwrócenie uwagi

"Ja nie wiem czy treść skargi zręcznie jest określona w takim brzmieniu, ponieważ uważam, że bardziej stosowne byłoby zwrócenie uwagi na tę okoliczność .........." - wypowiedź Radnego Miejskiego Pana Stanisława Kowalika na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej RM.

Złożyłem wniosek o udzielenie informacji publicznej, w tej samej sprawie co skargę. Odpowiedź UM: "informacja udostępnienia której się Pan domaga, nie mieści się w kategorii spaw publicznych ..."

Moim zdaniem było to zwrócenie uwagi, ale wtedy ta sprawa dla Urzędu Miasta w Chojnicach nie mieściła się w kategorii spraw publicznych.Wtedy ta sprawa została potraktowana zgodnie z procedurą - oddalić.Jak obywatel inaczej może zgłosić uwagę w stosunku do Urzędu Miejskiego. Umówić się na kawę do Burmistrza i zapytać "Kiedy na Sali Obrad, Pan zawiesi Godło Polski ?". Przecież nawet uwaga złożona na Sali Obrad przez Radnego Pana Leszka Peplińskiego, nic tutaj nie pomogła.Pan Radny Kowalik może zna inne sposoby składania stosownych uwag, znanych chyba tylko jemu jedynemu.Treść mojej skargi mu się nie podoba,a mi się nie podoba "że po raz kolejny nie pochylił się nad sprawą" żeby ją zręcznie uzasadnić, może inaczej sensownie.

"..... Dzisiaj na obecną chwilę godło jest umieszczone na sali obrad i myślę, że w takim wymiarze należy przekazać odpowiedź temu panu, że jego prośba została potraktowana tutaj poważnie i wykonana. W związku z tym nie ma co tematu tutaj dalej drążyć." - Pan Radny Stanisław Kowalik na Komisji Rewizyjnej.

Moja skarga to nie była prośba, tylko wezwanie Rady Miasta w Chojnicach do umieszczenia Godła Rzeczypospolitej Polskiej w Sali Obrad Urzędu Miejskiego.Godła nie umieszcza się na prośbę, Godło jest naszym Symbolem Narodowym jak Flaga i Hymn.Jesteśmy wolnym narodem,gdzie Polska jest naszą Ojczyzną. We własnym kraju nie muszę prosić, żeby Urząd Państwowy łaskawie wywiesił Biało - Czerwoną flagę lub Godło.Bo stan faktyczny do 11.10.2016 godził w moje uczucia narodowe.

Może coś sensownego, też z tej samej Komisji Rewizyjnej.

- Co do zasadności – skarżący miał rację. Ale błąd został już naprawiony – Wypowiedź Radnego Pana Antoniego Szlangi.

Na koniec chodziło mi o takie Godło,prace artystyczne w postaci drzeworytów nie są Godłem Rzeczypospolitej Polskiej, ale prośba została spełniona i na dzień dzisiejszy stała się bezprzedmiotową.

 „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą ......."

Godło Polski umieszczone w tarczy, według wzoru i kolorystyki zgodnych z obowiązującą ustawą

4 komentarze:

 1. A walduś, aż zgrzytał zębami ze złości, że wytknięto urzędnikom błąd hahahaha. Musiał się biedaczyna wziąć do pracy - podwójnej zresztą. Tej za którą dostaje pieniądze i tą, którą robi z czystej, nieskażonej myślą złośliwości - czyli stawianie minusów i wypisywanie obraźliwych komentarzy. Innego zakończenia zgłoszonej przez Pana sprawy się nie spodziewałem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Po jakiego ch.... sie wysilasz, leć do razu do prokuratury, bardziej zaistniejesz niż tymi przemyśleniami na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 3. innych problemów nie ma w Chojnicach, może zaczniesz biegać po mieszkaniach i sprawdzać czy jest w nich godło ?????????
  Ludzi nie interesuje czy jest godło w sali obrad ratusza czy go nie ma. Interesuje ich czy mają co do gara włożyć, bo wiszące godło w ratuszu na pewno nie napełni im garnki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. walduś, wskaż te problemy i pokaż jak je rozwiązać. Zabłyśnij. Poza takimi górnolotnymi słowami, którymi chcesz autorowi bloga dorzucić do pieca, nie napisałeś nic wartościowego. Autor bloga nie jest człowiekiem, bo interesuje go jednak to godło i poszanowanie prawa? Urzędnik może mieszkańcowi zarzucić brak numeru na budynku i ten może dostać za to mandat, a obywatel już urzędnikowi już nie. Ot moralność Kalego w wydaniu internetowego trolla.

   Usuń