wtorek, 24 maja 2016

Stan Boisk w Chojnicach !

Boisko przy ulicy Ustronnej, bardziej powinno nazywać się teren zielony. Burmistrz Arseniusz Finster jest taki dumny że wydał 16 - 18 mln zł na infrastrukturę sportową w mieście. Te ogromne wydatki są skierowane tylko i wyłącznie na piłkę zawodową tą I Ligową. Infrastruktura na sport i rekreację dotyczącą mieszkańców to temat mu obcy. Wiadomo że to nie przyniesie mu takiego poklasku, jak relacja meczu w komercyjnej stacji telewizyjnej.Burmistrz który nigdy nie rozumie i nigdy już pewnie nie zrozumie co to jest sport. Może gdyby zobaczył obiekty sportowe np. w Holandii,kto tam gra, dla kogo w głównej mierze są one przeznaczone - to wtedy może !. Budowa infrastruktury sportowej powinna być skierowana, dla zwykłych mieszkańców, to dla nich takie obiekty powinny powstawać.Na każdym osiedlu powinno być boisko trawiaste, gdzie stan tych boisk zachęcał do uprawiania sportu.


Zdjęcia boiska przy Ulicy Ustronnej - maj 2016 roku

Miasto wydając te 18 mln zł, zachęciło CHOJNICZAN do aktywnego uprawiania sportu. W mojej ocenie nie ! zachęca tylko i wyłącznie do oglądania przed ekranem telewizora lub na siedzisku na stadionie. Bo zwykły Kowalski ma oglądać, a nie w nim sam aktywnie uczestniczyć.Miasto które ma I ligowy klub, a ma tylko 2 boiska trawiaste, tylko pogratulować naszemu Burmistrzowi. Jałmużna która miasto daje na sport dzieci i młodzieży w naszych klubach piłkarskich, to ma służyć rozwojowi talentów w naszym miecie. Lepiej w tym mieście wydawać miliony na zawodników zawodowych, których klub ściąga z całej Polski.

Najgłupszy pomysł o jakim słyszałem to budowa bieżni lekkoatletycznej na Modraku. Sami radni z klubu Burmistrza wskazują że taka bieżnia powinna powstać na terenie Szkoły Podstawowej Nr.5. Moim zdaniem bieżnia ta powinna powstać na Stadionie przy Ulicy Lichnowskiej. Wiadomo nie od dziś że zajęcia WF obywają się na stadionie okolicznych szkół. Stadion zyskałby na swej wartości sportowej, i mielibyśmy dwa stadiony z bieżnią w dwóch różnych częściach miasta.

Pani Przewodnicząca Kultury i Sportu, która sama organizowała piątkowe biegi rodzinne na stadionie Kolejarza, nie widzi potrzeby żeby tam powstała bieżnia tartanowa ? trochę to może dziwić.

http://czas.tygodnik.pl/a/pobiegali-w-chojnicach-mila-i-biegi-rodzinne-foto

http://chojnice24.pl/artykul/15509/po-raz-21-pobiegli-na-stadionie-kolejarza/

Bardzo dobra impreza i to jest prawdziwy sport.
Ręce same składają się do oklasków dla organizatorów za pomysł i wykonanie.
Szkoda tylko że biegów już nie ma, oraz szkoda że stadion nie ma bieżni tartanowej.1 komentarz: