sobota, 22 listopada 2014

Boisko Ul.Ustronna w Chojnicach

http://pilkajestpiekna.pl/media/files/Akcja_Spoleczna_Bezpieczna_Bramka_-_generalne_informacje.pdf


 Fotoreportaż z Boiska Osiedlowego przy Ulicy Ustronnej w Chojnicach

 Metalowa bramka z przymocowanymi z czoła deskami w biało czarne pasy
 Krety ryją ostro całe boisko - kopce na 15 cm
 Tuż obok boiska Plac Zabaw dla Dzieci oraz Miejsce spotkań towarzyskich
 Otoczenie wokół Placu Zabaw
Trawa na Boisku na wyginięciu chwasty w pełnej krasie


Wikipedia 
Boisko to wydzielony, równy i utwardzony teren porośnięty trawą
lub
Nazwa boiska pochodzi od ludowego określenia płaskiej przestrzeni w środkowej części stodoły, miejsca młocki zboża zwanego klepisko.


Praktycznie Osiedle Nr.6  nie posiada boiska do gry w piłkę.Fizycznie istnieje plac na końcu Ulicy Ustronnej z posianą trawą i dwiema bramkami (bez atestu) konstrukcji metalowej z przykręconymi drewnianymi deskami pomalowanymi biało czarne pasy.Mogę przypuszczać że "domowej roboty" bo przyjechały do nas z boiska przy Ul.Wojska Polskiego.Obok boiska krzyżują się dwie linie elektryczne średniego z wysokim napięciem.W granicy boiska stoi metalowy słup elektryczny niczym nie ogrodzony, brak tabliczek ostrzegających przed niebezpieczeństwem, nie zabezpieczony przed uderzeniem w niego dla osób grających w piłkę.Konstrukcja bramki też zagraża uczestnikom gry, deska może się połamać i zostawić ostre wiszące elementy mogące wbić się w ciało.Wiadomo że bramka metalowa dobrze przewodzi prąd elektryczny a stoi ona w bezpośredniej bliskości dwóch linii elektrycznych istnieje ewentualne zagrożenie porażenia prądem elektrycznym o wysokim napięciu.Miejsce usytuowania boiska jest niezaciekawe,położone na granicy naszego osiedla spore oddalenie od zabudowań.Dlatego często zdarzają się dewastacje przylegającego do boiska Placu Zabaw dla dzieci. Trudno utrzymać czystość i porządek, bo często widać leżące butelki po piwie czy wódce. Na ławeczkach często spotykają się osoby spożywające alkohol, które wyrzucają butelki.
Zgodnie z dokumentacją miejską na naszym osiedlu nie ma boiska, więc to co obecnie stoi na Ustronnej- jak to nazwać tego nie wiem ?. Latem widziałem Pana z dzieckiem puszczającym sobie latawiec,fruwał sobie w bliskiej odległości kabli elektrycznych.Boisko ma być bezpieczne, dzieci są bardzo ciekawe i pomysłowe i trzeba liczyć się że występujące zagrożenia mogą je narazić na niebezpieczeństwo.Obecnie nikt takiego nie widzi.
Pozdrawiam Andrzej Kobus

2 komentarze:

 1. Jeszcze 5-6 lat temu często były na tym boisku grane mecze i to na pełne składy, a bramki były małe i domowej roboty, a pole koszone przez mieszkańców by dzieciaki mogły pograć więc uważam, ze umiejscowienie nie jest problemem. Po przejść te kilkaset metrów żeby pograć to nie problem. Boiska jednak umierają same. Przecież jedno było przy skrzyżowaniu Tucholskiej z Gdańską i niestety baaaardzo długo nieużywane niszczało i dziś część zajmuje reklama, a trawy już lata się nie kosi. Zabezpiecznie słupów wysokiego napięcia jest tragiczne to prawda, ale czy nie można by napisać kilku pism lub poruszyć temat na spotkaniach osiedla ( o ile takie się odbywają). Myślę, że w tym przypadku można łatwo coś zdziałać. Niestety nie mieszkam już na stałe na tym osiedlu bo studiuję, ale z chęcią pomogę coś zdziałać.

  Pozdrawiam
  Sąsiad z Tucholskiej

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Filipie temat boiska przy ulicy Ustronnej poruszałem osobiście dwukrotnie na zebraniu osiedlowym.Pisałem pismo do Urzędu Miejskiego w Chojnicach też to nic nie przyniosło ciekawego w tym temacie.To fakt że boiska umierają same, ale w tej części miasta nie ma terenu do gry w piłkę był na jakimś przyzwoitym poziomie.Każdy samorząd osiedlowy ma na swoim terenie np.Orlik oprócz jednego rodzynka na mapie Chojnic Osiedla Nr.6. Często jeżdżę ze swoimi dziećmi na boisko przy Ustronnej, ale po drodze spotkałem sporą grupę dzieci grających przy Ulicy Przytorowej. Zrobili sobie sami bramki z drewnianych bali z lasu wydzielili poletko o wymiarach 20 X 10 i grają sobie. Tam na Ustronną chodzić nie chcą i to jest smutne i daje do myślenia.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń